Миленикот на ѕвездите – Elie Saab

8 ноември, 20110
1

Можеме да го опишеме дизајнерот од Близкиот Исток Elie Saab, точно со три збора – совршен, идеален, безпрекорен.

Фустаните на ливанскиот дизајнер се толку убави, што едноставно никогаш не излегуваат од мода.

Ако поседувате една таква креација, ќе можете да ја носите оваа есен или зима за специјални поводи, догодина и дури после 15 години…Убавината на неговите творби е вечна и можете да се вљубувате во нив повторно и повторно секој пат, погледнувајќи ја прекрасната творба!

Романтичните жени и дами со истенчен вкус ги облекуваат вечерните фустани и со тоа во исто време ја потенцираат својата самоувереност и стил. Вниманието кон деталите е клучот за секоја негова колекција. Дизајнерот секогаш е поврзуван со демонстрација на сексапил и шарм по црвените килими. Видете кои се ѕвезди се фанови на овој раскош:

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş