Најлошо облечени жени во светот – втор дел

29 јуни, 20110
starsDM3012_800x642

Погледнете го вториот дел и  кои ѕвезди ги направиле најголемите модни “утки“ поради кои се спуштиле неколку места подоле.

6. Mischa Barton – американската актерка која се прослави низ неколку филмови и серијата “Округот Оринџ“ не само што правеше модни грешки во минатото, таа страдаше од прекумерна тежина, а потоа и од анорексија.

 

7. Мiley Cyrus – младата тинејџерска актракција, пејачка и актерка никако да го дефинира својот стил. Понекогаш сака да се облекува како возрасните, а некогаш ќе ја видите во искинати хулахопки.

 

8. Rihanna – по толку многу сменети стилови, фризури и целосен стајлинг оваа девојка морала да направи и некоја модна грешка.

 

9. Кesha – американската пејачка за која велат дека никогаш неможе да ја избере соодветната гардероба за некоја прилика или јавен настан.

 

10. Katy Perry – пејачката која сака секогаш да е посебна и уникатна, а во тоа и често успева, сепак има неколку грешки, на пример, на многуте модни критичари не им се допаѓаат латексните фустанчиња што се нејзин заштитен знак.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/