Најновото од лошото момче на модата – Џон Галијано

11 ноември, 20110
naslovna

Новата колекција чевли на Џон Галијано е навистина нешто прекрасно. Основната идеја на моделите се високите подпетици кои според него ја издолжуваат фигурата и не прават поелегантни.

Како и другите дизајнери и Галијано акцентира на разнообразие од бои. Како цело, моделите се исчистени, со елегантни декоративни елементи, интересни комбинации од кожа, лак и текстил, фини ласерски перфорации. Да ја разгледаме колекцијата што на нас многу ни се допадна и кажете ни што Вие мислите за неа?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş