Playboy мисиците за 1955 година

19 јули, 20110
playboymisnaslovna

1. Јануари – Bettie Page – американски модел кој стана мега популарна во 50-тите години, беше прогласена за кралица на пинап девојките.

Bettie Page

2. Февруари – Jayne Mansfield – американска актерка која работела на Бродвеј и Холивуд, една од водечките русокоси секс симболи на 50-тите години. Неколку пати се има сликано за Плејбој, а загина во сообраќајна несреќа на 34 години.

Jayne Mansfield

3. Март – изданието кое никогаш не се појави.
4. Април – Marilyn Ardith Waltz – американски модел и актерка.

Marilyn Ardith Waltz

5. Мај – Diane M. Webber –  американски модел, танчерка и актерка.

Diane M. Webber

6. Јуни – Eve Meyerамерикански пинап модел, актерка, а подоцна и филмски продуцент.

Eve Meyer

7. Јули – Janet Pilgrimамерикански модел кој подоцна се вработи во Плејбој канцелариите.

Janet Pilgrim

8. Август – Pat Lawler – американски модел кој само еднаш се има појавено на насловната на овој магазин.

Pat Lawler

9. Септември – Anne Flemingамерикански модел и актерка.

Anne Fleming

10. Октомври – Jean Moorhead – американски модел и актерка, поранешна мис на Холивуд, таа настапувала низ тв серии и филмови.

Jean Moorhead

11. Ноември – Barbara Cameron – американски модел.

Barbara Cameron

12. Декември – Janet Pilgrimдевојката која оваа година била два пати плејбој мисица на месецот за декември и погоре за јули.

Janet Pilgrim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit