Playboy мисиците за 1956 година

20 јули, 20110
playboynaslovna

1. Јануари – Lynn Turnerамерикански модел од Калифорнија. По појавувањето во ова издание на Плејбој магазинот, таа почнала да добива голем број ангажмани и за други списаниа за мажи.

Lynn Turner

2. Февруари – Diane M. Webberамерикански модел, танчерка и актерка. Под името Marguerite Empey таа се појави во ова списание.

Diane M. Webber

3. Март – Marian Staffordамерикански модел и актерка, родена во Тексас. Нејзината фотосесија за ова издание се состоела од три страници што била прва дотогаш.

Marian Stafford

4. Април – Rusty Fisher американски модел од Колорадо. Пред сликањето за Плејбој таа се имала појавено и во други магазини, често под псевдонимот Rusty Williams или Donna Fisher.

Rusty Fisher

5. Мај – Marion Scott родена во Германија, пребегнала од својата држава со семејството по Втората Светска Војна. Набрзо во Америка станала модел.

Marion Scott

6. Јуни – Gloria Walker родена во Бронкс, Њујорк, таа била модел и актерка.

Gloria Walker

7. Јули – Alice Denhamродена на Флорида, таа била американски модел и писател, а подоцна станала и професор по англиски јазик на CUNY.

Alice Denham

8. Август – Jonnie Nicelyамерикански модел од Арканзас.

Jonnie Nicely

9. Септември – Elsa Sørensenдански модел, кој голем дел од својата работа ја вршеше под името Dane Arden. За фотографирањето на Плејбој таа се појави под своето вистинко име.

Elsa Sørensen

10. Октомври – Janet Pilgrimродена како Charlaine Karalus, Илиноис е американски модел и подоцна работник во канцелариите на Плејбој. Таа била девојка на месецот три пати во јули 1955, декември 1955 и октомври 1956.

Janet Pilgrim

11. Ноември – Betty Blueамерикански модел и актерка.

Betty Blue

12. Декември – Lisa Wintersродена на Флорида, таа беше американски модел и актерка. Подоцна и секреткарка во канцеларијата на Хју Хефнер во Чикаго.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit