Playboy мисиците за 1958 година

22 јули, 20110
naslovna

1. Јануари – Elizabeth Ann Roberts –  американски модел.

Elizabeth Ann Roberts

2. Февруари – Cheryl Kubert –  американски модел. Малку се знаело за животот на овој модел, таа починала на 25 април 1989 година.

Cheryl Kubert

3. Март – Zahra Norbo – шведски модел, а исто така била и мис Шведска во 1956 година и популарен пинап модел која работела фотосесии за машки списаниа.

Zahra Norbo

4. Април – Felicia Atkins –  австралиски модел.

Felicia Atkins

5. Мај – Lari Laine –  ова псевдонимот на девојката со име Corrine Cole од Калифорнија. Таа била модел и актерка.

Lari Laine

6. Јуни – Judy Lee Tomerlin –  родена во 1940, американски модел.

Judy Lee Tomerlin

7. Јули – Linné Nanette Ahlstrand –  од Чикаго, американски модел и актерка.

Linné Nanette Ahlstrand

8. Август – Myrna Weber – родена на 20 април 1938 на Флорида, американски модел.

Myrna Weber

9. Септември – Teri Hope – родена како Natalie Hope Ronson, американски модел и актерка.

Teri Hope

10. Октомври – Mara Corday – родена како Marilyn Joan Watts во Калифорнија, американски модел.

Mara Corday

11. Ноември – Joan Staley – од Минесота, американски модел и актерка. За време на оваа фотосесија таа била бремена.

Joan Staley

12. Декември – Joyce Nizzari –  од Њујорк, американски модел, актерка и танчерка.

Joyce Nizzari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit