Playboy мисиците за 1960 година

26 јули, 20110
misicipbnaslovna

1. Јануари – Stella Stevens, родена како Estelle Caro Eggleston, американска телевизиска, филмска актерка, која својата кариера ја започна во 1959 година. Подоцна стана и филмски продуцент, режисер и позната пинап девојка.

Stella Stevens

2. Февруари – Susie Scott, родена во Чикаго, американски модел.

Susie Scott

3. Март – Sally Sarell, родена во Охајо, американски модел.

Sally Sarell

4. Април – Linda Gambleе американски модел, која следната година во 1961 година беше прогласена за плејбој девојка  на годината.

Linda Gamble

5. Мај – Ginger Young американски модел и актерка.

Ginger Young

6. Јуни – Delores Wells, родена во Пенсилванија, американски модел и актерка.

Delores Wells

7. Јули – Teddi Smith, родена како Delilah Henry, родена во Небраска, американски модел. Подоцна стана зајачица во Чикаго клубот на Плејбој.

Teddi Smith

8. Август – Elaine Paul, американски модел.

Elaine Paul

9. Септември – Ann Davis, американски модел.

Ann Davis

10. Октомври – Kathy Douglas, родена на 23 мај 1942 година, американски модел.

Kathy Douglas

11. Ноември – Joan E. Mattis или Joni Mattis, (родена во Чикаго 1938 – 1999), американски модел.

Joan E. Mattis

12. Декември – Carol Eden, родена во Калифорнија, американски модел.

Carol Eden

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit