Playboy мисиците за 1962 година

28 јули, 20110
naslovna

1. Јануари – Merle Pertile, родена во Калифорнија, американски модел и актерка.

Merle Pertile

2. Февруари – Kari Knudsen, родена во Ромсдал, норвешки модел.

Kari Knudsen

3. Март – Pamela Gordon родена како Pamela Anne Gordon, канадски модел и актерка.

Pamela Gordon

4. Април – Roberta Lane, американски модел.

Roberta Lane

5. Мај – Marya Carter родена како Zella Maria Grajeda, американски модел и актерка.

Marya Carter

6. Јуни – Merissa Mathes родена како Marrisa Mathes, во Вашингтон, американски модел и актерка.

Merissa Mathes

7. Јули – Unne Terjesen, родена во Одда, норвешки модел.

Unne Terjesen

8. Август – Jan Roberts, родена во Бруклин, Њујорк, американски модел која повеќе пати се има појавувано во Плејбој списанијата.

Jan Roberts

9. Септември – Mickey Winters, американка родена во Париз, американски модел.

Mickey Winters

10. Октомври – Laura Young, родена 1938, американски модел. Починала од рак во 1999 година.

Laura Young

11. Ноември – Avis Kimble, родена во Чикаго, американски модел, која првата фотосесија за Плејбој ја направи на 17 годишна возраст.

Avis Kimble

12. Декември – June Cochran, родена во Индианаполис, американски модел и мис на Индијана во 1960 година.

June Cochran

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit