Playboy мисиците за 1964 година

1 август, 20110
misicinaslovna64

1. Јануари – Sharon Rogers, родена во Сиетл, американски модел и актерка.

Sharon Rogers

2. Февруари – Nancy Jo Hooper,  родена во Џорџија, американски модел.

Nancy Jo Hooper

3. Март – Nancy Scott, американски модел, неколку пати се фотографирала за ова списание.

Nancy Scott

4. Април – Ashlyn Martin, родена во Лондон, Англија, а нејзиното вистинско име е Laura Lynn Hale, модел и актерка, која подоцна работела како зајачица во Чикаго клубот на Плејбој.

Ashlyn Martin

5. Мај – Terri Kimball, родена на Флорида, американски модел. Нејзината ќерка исто така се сликала гола за Плејбој.

Terri Kimball

6. Јуни – Lori Winston, американски модел.

Lori Winston

7. Јули – Melba Ogle, американски модел.

Melba Ogle

8. Август – China Lee, американски модел и актерка.

China Lee

9. Септември – Astrid Schultz, холандски модел и актерка, а воедно и првиот модел од Холандија кој се појавил во американското издание на Плејбој.

Astrid Schultz

10. Октомври – Rosemarie Hillcrest, британски модел.

Rosemarie Hillcrest

11. Ноември – Kai Brendlinger, родена во Минесота, работела како зајачица во Чикаго клубот на Плејбој.

Kai Brendlinger

12. Декември – Jo Collins, родена како Janet Canoy, во Орегон, американски модел.

Jo Collins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit