Playboy мисиците за 1965 година

3 август, 20111
naslovnaplayboy65

1. Јануари – Sally Duberson, родена во Њујорк, американски модел.

Sally Duberson

2. Февруари – Jessica St. George, родена во Лос Анџелес, американски модел.

Jessica St. George

3. Март – Jennifer Jackson, родена 1945 година, првиот црнкиња модел во Плејбој.

Jennifer Jackson

4. Април – Sue Williams, американска актерка, родена во Калифорнија, кратка кариера како модел имала веднаш по завршувањето на средното училиште. По фотосесијата за Плејбој, таа влезе и во актерските води и глумела во многу филмови. Извршила самоубиство на 2 септември 1969.

Sue Williams

5. Мај – Maria McBane,  родена во Франција, француско американски модел и актерка.

Maria McBane

6. Јуни – Hedy Scott, белгиско америкаснки модел.

Hedy Scott

7. Јули – Gay Collier,  родена во Њу Орлеанс, американски модел и актерка.

Gay Collier

8. Август – Lannie Balcom, родена под името Linda K. Balcom, американски модел и актерка, родена во Аризона.

Lannie Balcom

9. Септември – Patti Reynolds,  родена во Чикаго, американска актерка и модел

Patti Reynolds

10. Октомври – Allison Parks, родена како Gloria Waldron, американски модел и актерка.

Allison Parks

11. Ноември – Pat Russo,  родена во Њу Џерси, американски модел.

Pat Russo

12. Декември – Dinah Willis, американски модел кој два пати се има сликано за познатото списание за мажи, еднаш во 1965 и 1966 година.

Dinah Willis

One comment

  • Meceto Uskko

    3 август, 2011 at 15:58

    Popara pozdav od Italy, ve citam, super ste, samo prodolzete taka!!!!!!!!!1

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit