Playboy мисиците за 1966 година

4 август, 20110
naslovna66

1. Јануари – Judy Tyler, родена во Лос Анџелес, кратко време работела како модел.

Judy Tyler

2. Февруари – Melinda Windsor, родена во Охајо, која на 21 година ја направила оваа фотосесија.

Melinda Windsor

3. Март – Priscilla Wright, американски модел.

Priscilla Wright

4. Април – Karla Conway, американски модел.

Karla Conway

5. Мај – Dolly Martin, родена како Dolly Read, во Бристол, Англија, англиски пинап модел и актерка.

Dolly Martin

6. Јуни – Kelli Burke, родена во Лос Анџелес, американски модел.

Kelli Burke

7. Јули – Tish Howard, родена во Њујорк, американски модел.

Tish Howard

8. Август – Susan Denberg, родена во Bad Polzin, Германија, денешна Полска, е уметничко име на австриски модел и актерка, родена под името Dietlinde Zechner.

Susan Denberg

9. Септември – Dianne Chandler, родена во Илиноис, американски модел.

Dianne Chandler

10. Октомври – Linda Moon, родена во Мичиген, американски модел.

Linda Moon

11. Ноември – Lisa Baker, родена во Детроит, Тексас, подоцна работела во телевизиски емисии и шоуа.

Lisa Baker

12. Декември – Susan Bernard, оваа девојка имала мала телевизиска кариера и актерска.

Susan Bernard

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit