Playboy мисиците за 1967 година

5 август, 20110
naslovnaplayboy67

1. Јануари – Surrey Marshe, родена како Solveig Mellomborgen во Норвешка, таа била студентка во Данска кога ја откриле лицата од Плејбој.

Surrey Marshe

2. Февруари – Kim Farber, родена во Чикаго, Илноис, американски модел.

Kim Farber

3. Март – Fran Gerard, родена во Њујорк, американски модел.

Fran Gerard

4. Април – Gwen Wong , родена како Gwen Lipscomb во Манила, Филипини, модел и актерка.

Gwen Wong

5. Мај – Anne Randall, родена како Barbara Burru, во Аламеда Калифорнија, американски модел и актерка.

Anne Randall

6. Јуни – Joey Gibson, родена во Санта Моника, Калифорнија, американски модел.

Joey Gibson

7. Јули – Heather Ryan, родена во Њупорт, Кентаки, како модел многу кратко работела, а подоцна станала биолог.

Heather Ryan

8. Август – DeDe Lind, родена како Diane Lind,  во Лос Анџелес, познат модел.

DeDe Lind

9. Септември – Victoria Vetri, американски модел и актерка, родена во Сан Франциско, од родители кои биле имигранти од Италија.

Victoria Vetri

10. Октомври – Reagan Diana Wilson,  родена во Калифорнија, американски модел и актерка, која неколку пати подоцна се фотографирала за Плејбој.

Reagan Diana Wilson

11. Ноември – Kaya Christian, родена во Калифорнија, американски модел.

Kaya Christian

12. Декември – Lynn Winchell, родена во Њујорк, само за овој месец се фотографирала, подоцна оваа девојка воопшто не ни работела како модел.

Lynn Winchell

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit