Playboy мисиците за 1968 година

8 август, 20110
Naslovna

1. Јануари – Connie Kreski,  родена во Мичиген, американски модел и актерка.

Connie Kreski

2. Февруари – Nancy Harwood, родена во Калифорнија, американски модел.

Nancy Harwood

3. Март – Michelle Hamilton, родена како Roxanna Platt, во Њујорк. Таа за прв пат се има појавено во ова списание во 1967 година.

Michelle Hamilton

4. Април – Gaye Rennie, родена во Лос Анџелес, американски модел.

Gaye Rennie

5. Мај – Elizabeth Jordan, родена на Флорида, таа исто така била плејбој зајачица во Плејбој клубовите во Чикаго, Атланта и Њујорк.

Elizabeth Jordan

6. Јуни – Britt Fredriksen, родена во Норвешка, модел.

Britt Fredriksen

7. Јули – Melodye Prentiss,  родена во Чикаго, починала во Калифорнија. Таа студирала уметност и сликарство. Кратко време била модел.

Melodye Prentiss

8. Август – Gale Olson,  родена во Оклахома, работела и како зајачица во Плејбој клубот во Чикаго. Во 2009 година и нејзината ќерка се фотографирала за ова списание.

Gale Olson

9. Септември – Drucilla Hart, родена во Сан Фернандо, Калифорнија, во времето кога се фотографирала за списанието, таа работела како правник.

Drucilla Hart

10. Октомври – Majken Haugedal,  родена во Копенхаген, Данска, девојка која неколку пати се има појавувано во ова списание.

Majken Haugedal

11. Ноември – Paige Young, родена во Лос Анџелес, модел, починала на 30 години од предозирање со апчиња за спиење.

Paige Young

12. Декември – Cynthia Myers, родена во Толедо, Охајо, американски модел и актерка.

Cynthia Myers

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit