Playboy мисиците за 1969 година

9 август, 20110
naslovna-playboy69

1. Јануари – Leslie Bianchini, родена во Чикаго, модел.

Leslie Bianchini

2. Февруари – Lorrie Menconi, родена во Филаделфија, модел.

Lorrie Menconi

3. Март – Kathy MacDonald, родена во Њу Џерси.

Kathy MacDonald

4. Април – Lorna Hopper, родена во Хјустон, модел.

Lorna Hopper

5. Мај – Sally Sheffield, родена во Бруклин, Њујорк, модел.

Sally Sheffield

6. Јуни – Helena Antonaccio , родена во Њу Џерси, модел.

Helena Antonaccio

7. Јули – Nancy McNeil, родена Лос Анџелес, модел.

Nancy McNeil

8. Август – Debbie Hooper, родена во Кливленд, Охајо, по појавувањето во Плејбој таа продолжила со работа во телевизија.

Debbie Hooper

9. Септември – Shay Knuth, родена во Милвоки, за време на оваа фотосесија таа веќе работела како зајачица во Плејбој клуб во Висконсин.

Shay Knuth

10. Октомври – Jean Bell, родена како Annie Lee Morgan во Мисури, втората афро-американка која се појавила во ова списание.

Jean Bell

11. Ноември – Claudia Jennings, родена како Mary Eileen Chesterton, во Минесота, американски модел и актерка.

Claudia Jennings

12. Декември – Gloria Root, родена во Чикаго, модел.

Gloria Root

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit