Playboy мисиците за 1971 година

11 август, 20110
naslovna-playboy

1. Јануари – Liv Lindeland, родена во Норвешка, модел и актерка.

Liv Lindeland

2. Февруари – Willy Rey, родена како Wilhelmina Rietveld, родена во Ротердам, Холандија, таа била модел. Подоцна се преселила во Канада.

Willy Rey

3. Март – Cynthia Hall, родена во Илиноис, американски модел. Таа се појавила само во еден филм филм.

Cynthia Hall

4. Април – Chris Cranston, родена во Санта Моника, Калифорнија, американски модел и актерка.

Chris Cranston

5. Мај – Janice Marie Pennington, родена во Вашингтон, американски модел.

Janice Marie Pennington

6. Јуни – Lieko English, родена во Окинава, Јапонија, американски модел и актерка. Во 1965 година учествувала во изборот на Мис на Универзум. На 12 години се преселила во Америка. Таа била првата девојка родена во Јапонија која се појавила во ова списание.

Lieko English

7. Јули – Heather Van Every, родена во Илиноис, американски модел. Таа исто така станала зајачица во Плејбој клубот во Денвер.

Heather Van Every

8. Август – Cathleen Lynn Rowland, родена во Лос Анџелес, американски модел.

Cathleen Lynn Rowland

9. Септември – Crystal Smith, родена во Канзас Сити, американски модел и актерка.

Crystal Smith

10. Октомври – Claire Rambeau, родена во Санта Барбара, Калифорнија, американски модел.

Claire Rambeau

11. Ноември – Danielle de Vabre, родена во Монтреал, француско – канадски модел.

Danielle de Vabre

12. Декември – Karen Christy, родена во Тексас, американски модел.

Karen Christy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit