Playboy мисиците за 1972 година

12 август, 20110
Playboy-naslovna

1. Јануари – Marilyn Cole, родена во Англија 1949 година, прв пат се сликала во месец јануари 1972 година,  наредната година повторно направила фотосесија за Плејбој.

Marilyn Cole

2. Февруари – P.J. Lansing, родена во Франкфорд, американски модел.

P.J. Lansing

3. Март – Ellen Michaels, родена во Њујорк, американски модел и подоцна фотограф. Направила многу фотосесии за реклами, се појавила на неколку омоти за музички албуми.

Ellen Michaels

4. Април – Vicki Peters, родена во Минесота, американски модел и актерка.

Vicki Peters

5. Мај – Deanna Baker, родена во Сент Луис, американски модел.

Deanna Baker

6. Јуни – Debbie Davis, родена во Питсбург, Пенсилванија, американски модел.

Debbie Davis

7. Јули – Carlton O’Neal, родена во Њујорк, американски модел. Имала и неколку мали улоги во филмови.

Carlton O'Neal

8. Август – Linda Summers, родена во Сан Диего, американски модел.

Linda Summers

9. Септември – Susan Miller, родена во Њујорк, американски модел и актерка.

Susan Miller

10. Октомври – Sharon Johansen, норвешко-американски модел. Таа е родена во Норвешка, но подоцна целото нејзино семејство се преселило во САД. Таа направила фотосесија за Плејбој и во 1979 година.

Sharon Johansen

11. Ноември – Lena Soderberg, родена во Шведска, модел.

Lena Soderberg

12. Декември – Mercy Rooney, родена како Merci Montello, во Њу Џерси, американски модел и актерка. Се појавила на насловните страници на овој магазин во повеќе држави како САД, Германија, Италија и Франција.

Mercy Rooney

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit