Playboy мисиците за 1973 година

15 август, 20110
naslovnapb

1. Јануари – Miki Garcia, родена во Кингман, Аризона, американски модел.

Miki Garcia

2. Февруари – Cynthia Lynn Wood, родена во Калифорнија, американски модел и актерка.

Cynthia Lynn Wood

3. Март – Bonnie Large, родена во Калифорнија, имала многу кратка кариера како модел.

Bonnie Large

4. Април – Julie Woodson, родена во Канзас, третата црна жена која се појави во ова списание.

Julie Woodson

5. Мај – Anulka Maria Dziubinska, родена во Англија, англиски модел и актерка. По оваа фотосесија, таа станала телевизиско лице и започнала актерска кариера.

Anulka Maria Dziubinska

6. Јуни – Ruthy Ross, родена во Бурбон, Мисури, американски модел.

Ruthy Ross

7. Јули – Martha Smith, родена како Martha Anne Smith, во Кливленд, Охајо, американски модел и актерка.

Martha Smith

8. Август – Phyllis Coleman, родена во Њујорк, американски модел.

Phyllis Coleman

9. Септември – Geri Glass, родена во Феникс, Аризона, американски модел.

Geri Glass

10. Октомври – Valerie Lane, родена во Калифорнија, американски модел.

Valerie Lane

11. Ноември – Monica Tidwell, родена во Лузијана, американски модел.

Monica Tidwell

12. Декември – Christine Maddox, родена во Калифорнија, американски модел.

Christine Maddox

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit