Playboy мисиците за 1974 година

16 август, 20111
naslovna-playboy74

1. Јануари – Nancy Cameron,  родена во Питсбург, Пенсилванија, американски модел и актерка.

Nancy Cameron

2. Февруари – Francine Parks,  родена во Алабама, американски модел.

Francine Parks

3. Март – Pamela Zinszer, родена во Канзас, американски модел.

Pamela Zinszer

4. Април – Marlene Morrow, американски модел.

Marlene Morrow

5. Мај – Marilyn Lange, родена во Њу Џерси.

Marilyn Lange

6. Јуни – Sandy Johnson, родена во Тексас, американски модел и актерка.

Sandy Johnson

7. Јули – Carol Vitale, родена во Њу Џерси, американски модел и телевизиски презентер.

Carol Vitale

8. Август – Jeane Manson, родена како Jean Manson, во Кливленд, Охајо, американски модел, пејачка и актерка.

Jeane Manson

9. Септември – Kristine Hanson, родена во Илиноис, американски модел и телевизиско лице.

Kristine Hanson

10. Октомври – Ester Cordet, родена во Панама, модел.

Ester Cordet

11. Ноември – Bebe Buell родена како Beverle Lorence Buell, во Вирџинија, американски модел и пејачка. Таа е мајка на актерката Лив Тајлер, од краткиот брак со пејачот Стивен Тајлер.

Bebe Buell

12. Декември – Janice Raymond, англиски модел.

Janice Raymond

One comment

  • Rade

    16 август, 2011 at 18:11

    Dobri ribi imalo koga sum se rodil jas, bravo, bravo !!!!!!!!! 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit