Playboy мисиците за 1977 година

19 август, 20110
naslovna-playboy76

1. Јануари – Susan Lynn Kiger, родена во Пасадена, Калифорнија, американски модел и актерка.

Susan Lynn Kiger

2. Февруари – Star Stowe, родена како Ellen Louise Stowe, во Арканзас, американски модел, која не ја продолжила кариерата бидејќи станала зависник од алкохол и дрога.

Star Stowe

3. Март – Nicki Thomas, родена во Илиноис, американски модел.

Nicki Thomas

4. Април – Lisa Sohm, родена во Вашингтон, американски модел.

Lisa Sohm

5. Мај – Sheila Mullen, родена во Холивуд, Калифорнија, американски модел. Подоцна работела и како плејбој зајачица во клубот во Лос Анџелес.

Sheila Mullen

6. Јуни – Virve Reid, канадски модел.

Virve Reid

7. Јули – Sondra Theodore, родена во Калифорнија, американски модел и актерка.

Sondra Theodore

8. Август – Julia Lyndon, родена во Бафало, американски модел.

Julia Lyndon

9. Септември – Debra Jo Fondren, родена во 1955 година, американски модел и актерка.

Debra Jo Fondren

10. Октомври – Kristine Winder, е псевдонимот на канадскиот  модел, таа го користела ова име бидејќи не сакала татко и да дознае дека таа се сликала гола за машко списание.

Kristine Winder

11. Ноември – Rita Lee, родена во Висконсин, американски модел.

Rita Lee

12. Декември – Ashley Cox, родена 1956 година, американски модел и актерка.

Ashley Cox

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit