По породувањето на „ремонт“ на телото!

31 октомври, 20110
1968805734eaddf8ecf290971946590_orig

Карла Бруни по раѓањето на ќерката Џулија, се приклучи на растечката популција мајки кои одлучуваат да родат бебе по својата 40-та година.

Бројот на мајки кои раѓаат над својата 40-та година од животот е се поголем во минатата деценија, а според некои истражувања тројно е зголемен.

Крала Бруни ја роди својата ќерка на свои 43 години, додека Нелен филдинг, авторката на книгата „Дневникот на Бриџит Џоунс“, своето бебе го роди на 48 години.

Меѓутоа новата генерација на стари  мајки, има уште една тенденција кон пластичната хирургија, за да се отстранат трагите од доцната бременост.

Една козметичка компанија открила дека бројот на стари мајки кои бараат некаков вид на пластична операција по породувањето, се зголемил за 42% во изминативе 5 години.

Многу од жените прават целосен „ремонт“ на телото, од подигнување на градите, затегнување на стомакот, отстранување на лузни итн.

Иако, некои жени успеваат со помош на правилна исхрана и многу вежби да се вратат во форма, сепак за многумина тоа е невозможна мисија, операциите најлесно и набргу им помагаат да се решат од вишокот на кожа и лузни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş