Почина легендата во боксот – Џо Фрејзер

8 ноември, 20110
enhanced-buzz-13076-1320726906-7

Познатиот боксер Џо Фрејзер ја загуби битката со болеста рак на црниот дроб и почина вчера во Филаделфија. 67 годишниот Џо стана мега популарен по тоа што успеа прв да го победи Мухамед Али. Џо успеа да стане светски шампион во тешка категорија во легендарната борба или како што ја нарекуваат американците „борбата на векот“  во Медисон Сквер Гарден на 8 март 1971 година.

httpv://www.youtube.com/watch?v=YyezmRI-7cE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş