Porsche 911 GT1 “Strassenversion” за 1,2 милиони евра

25 јули, 20110
naslovna

Кога станува збор за автомобилите на Porsche, тешко е да се најдат зборови кои би ги опишале. Едноставно да пробаме со елегантен, со високи преформанси, брз, феноменален изглед…

Сите автомобили од Porsche изгледаат убаво, но овој е посебен кој штотуку се врати од тркачката стаза.

Ова е очигледно најбрзиот и најмоќниот Porsche до сега. Под хаубата има 3.2 литрен твин-турбо ККК шестоцилиндричен мотор, кој развива вкупно 554 КS и 600 NM вртежи во момент. Овој конкретен момент кој е пуштен во продажба на германската интернет страница mobile.de, е додатно “улицкан” со 700 KS.

Овој модел постигнува брзина од 100 км/ч за 3,3 секунди, а неговата максимална брзина е 378 км/ч. Кога ќе се сетиме дека станува збор за автомобил кој е дизајниран пред 13 години, тоа звучи фантастично.

Главнината на автомобилот е направена од карбонски влакна, што резултирало со тежина од 1150 кг. Сопственикот на овој автомобил е од Јапонија и бара 1,2 милиони евра за овој лепотан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit