Последни зборови за Мајкл Џексоn во “Животот на иконата“

4 ноември, 20110
-adorable-michael-jackson-26162515-592-594

Документарен филм за животот на починатата поп-ѕвезда Мајкл Џексон, “Животот на иконата” премиерно во средата беше прикажан во Лондон.

Во филмот се прикажуваат снимки и фотографии на кралот на поп музиката кои досега не беа објавени, како и интервјуа со семејството и блиските пријатели.

“Се разбудив едно утро и одлучив да направам филм за животот на Мајкл, затоа што сум уморен од читање на измислени приказни, па сакам да ја наведам вистината, но, исто така и да покажам нешто ново”, рече продуцентот Дејвид Гест.

Документарецот беше прикажан во периодот кога во Лос Анџелес е завршницата од судењето на докторот на Џексон, кој е обвинет дека го има убиено.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş