Бомбици од банана и бисквити

30 јануари, 2011
bombici od banana

Изгмечете ги бананите, додајте ги мелените бисквити и шеќерот. Измешајте убаво и од смесата правете бомбици. Потоа извалкајте ги во кокосовото брашно. Доколку сакате валкајте ги во ситно изрендана чоколада или пак ореви. Изберете го омилениот вкус.
Потребни состојки:
4 банани
600 гр мелени бисквити
100 гр шеќер во прав
100 гр кокосово брашно

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi