Се има! “Француски арапи“ од Франција, се “заплескале“ на атлетската стаза после трката на 1500 метри во Монако!

23 јули, 20110
Се има! “Ѓупци“ од Франција, се “заплескале“ на атлетската стаза после трката на 1500 метри во Монако!

Еден сосема необичен настан се случи во петокот каде во Монако,  каде по завршувањето на трката на 1500 метри на патеката се истепаа двајца француски атлетичари.

Mehdi Baala, европскиот шампион од Гетеборг 2006 и освојувачот на бронзен медал на ОИ во Пекинг, со глава во глава по кратка расправија го удри Mahiedinea Mekhissi-Benabbada, актуелниот европски шампион и олимпискиот вицешампион на 3000 метри со пречки. Овој се обидел да му возврати со тупаници, но по кратка турканица тие биле одвоени.

Што го предизвикало конфликтот на сонародниците, сега за сега не е објаснето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit