Стоунхенџ го посетиле “малите зелени“?

15 јули, 20110
Соунхенџ го посетиле “малите зелени“?

Некои веруваат дека тоа е човечка креација, некои пак дека тоа е последица на земјиното магнетно поле, а некои пак дека сето тоа е масло на вонземјани. Но, сите тие заедно се сложуваат дека симболите во полето на Стоунхенџ се многу необични.

Поради својата големина и комплексност, експертите тврдат дека во оваа доба од годината ноќта трае прекратко, за да може луѓето да го довршат таквиот комплициран проект под ноќта.

Теоријата со која се сложуваат голем број луѓе, без разлика дали таа се базира на факти или само на желбата да имаат право на мислење, велат дека симболите се направени од вонземјани.

Симболите се уште не се истолкувани до крај, па така нивното значење останува мистерија исто како и авторот на истите.

Дали овие теории имаат смисла, пресудете сами, но пред тоа немојте да пропуштите да ги погледнете необичните кругови во полето:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit