Ван Перси се правда, не користел нацистички поздрав!

31 октомври, 2011
109692

Напаѓачот на ФК Арсенал Робин ван Перси ги демантирал наводите кои биле објавени на интернет дека на еден од трите постигнати голови  на натпреварот со Челзи (5:3) навивачите ги поздравил со нацистички поздрав.

„Целосно се бесмислени тие објаснувања и обвинувања дека навивачите сум ги поздравил на таков начин. Само сакав да им покажам радост за постигнатиот гол“, нпишал Перси на својот твитер профил.

Тој нагласил дека обвинувањата ги смета за „навредливи и апсурдни“ дека навивачите ги поздравил на нацистички  начин.

httpv://www.youtube.com/watch?v=7mM0wFCoAKo

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi