Стаклената куќа во Калифорнија – кога сонот ќе стане реалност… :)))

3 ноември, 20110
3

Проектот на Steve Hermann е како остварен сон за секој што се стреми кон совршенство. Стаклениот павиљон е идеален пример за виртуозен минимализам.

Оваа лекција по минимализам е сон за многу архитекти и највеќе за луѓето што живеат во ваква модерна куќа.

Куќата располага со 5 спални соби, пет купатила решени во декадентски стил. Може да се пофали и со сопствена винарија и прекрасен арт балкон.

Кујната наликува повеќе на лабараторија, отколку на просторија за готвење, бидејќи е максимално изчистена и отсуствуваат секакви украси и додатоци.

Погледнете ја огромната гаража за автомобили – луксузна и полна со скапи ретро автомобили кои очигледно, заедно со куќата се гордоста на среќниот сопственик.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş