Супер модели кои никогаш не стареат – трет дел

13 јули, 20110
naslovna

11. Angie Everhart – родена на 7 септември 1969 година во Охајо, секси моделот од бизнисот се откажа за да биде самохрана мајка. Покрај модата таа се занимаваше и со актерство.

 

12. Carol Alt – американскиот модел и актерка, еднаш најдобриот модел во бикини кој се појавил на насловните страници, неодамна се бореше во суд со поранешниот сопруг, се уште изгледа прекрасно…за да го докаже тоа беше на насловната страница во декември месец за магазинот  Playboy.

 

13. Nadja Auermann – родена во Германија, оваа убавица чекореше во високата мода во текот на 90-тите. “Моја работа е да бидам слаба“, изјави таа за New York Times во 1992 година. Денеска таа е фокусирана на актерството во својата родна земја.

 

14. Naomi Campbell – до денес, овој модел има постигнато повеќе од 500 насловни страници на најразлични списанија ширум светот. Таа е добро позната по својот жесток темепрамент и бурен џетсетерски живот, но сепак до ден денеска е вклучена во модата.

 

15. Lauren Hutton – оваа убавица, позната по својата насмевка и сјајниот тен и покрај нејзните брчки,  сепак таа има повеќе од 60 години. Тоа не ја запира се уште да снима кампањи само за позрели жени. Во 2005 година таа се сликаше и гола за Big списанието.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit