Таткото на штотуку починатата ѕвезда ќе основа фондација “Ејми Вајнхаус”!

28 јули, 20110
amy-winehouse-and-her-father-mitch

Мич Вајнхаус, таткото на починатата Ејми Вајнхаус ќе основа фондација во име на неговата ќерка, со обид да им помогне на луѓето кои се борат со дрога и алкохол.

Ејми Вајнхаус почина во саботата на 27 годишна возраст, а причината за нејзината смрт сеуште не е утврдена. Таа имаше успешна година на музички план, но она што приватно и се случуваше ја уништуваше и не и дозволуваше да се откаже така лесно од дрогата и алкохолот. Затоа во последните денови од животот таа беше под дејство на енормна количина на дрога и алкохол.

Таткото на Ејми, Мич на нејзиниот погреб одржа краток говор во кој меѓу другото кажал дека сака да им помогне на сите други кои имаат слични судбини на неговата ќерка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit