Тепачка во таборот на Аргентина! Меси “идиот“!

10 јули, 20110
Lionel Messi

Домаќините на Copa America, фудбалерите на Аргентина се најголемото разочарување на досегашниот дел од натпреварите. Двата слаби нерешени натпревари, со Боливија (1:1) и со Колумбија (0:0) доведоа Меси и екипата да бидат жестоко искритикувани од домашните медиуми, а и можното испаѓање од понатамошното натпреварување во групи е возможно сценарио.Само со евентуална победа над Костарика може да се продолжи во следната рунда од групите.Инаку после резултатот од (0:0) со Колумбија се разгоре ситуацијата во соблекувалната. Николас Бурдизо  голманот на аргентинската репрезентација вербално го нападнал Меси, доближувајќи му се во лице му се обратил со зборовите: “Ти си идиот!”.  Наводно на ова ни Меси не останал должен. Дека ситуацијата во тимот е на точка на топење говори и расправијата помеѓу Хавиер Занети и Габриел Милито.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit