Том Круз “опседант со снајперист”

18 јули, 20110
tom 1

Актерот Том Круз доби нова улога. Станува збор за улога во филмот “ One Shot”, кој е направен врз основа на романот на Лија Чајида.

Тој ќе ја има улогата на Џек Ричер, кој е поранешен полицаец и е опседнат од еден снајперист кој е осомничен за пет неповрзани убиства.

Филмот ќе го режира Кристофер Маквори, кој веќе има соработувано со Том Круз во “ The Monster of Florence”, “ Valkir”.

Инаку Маквори има добиено оскар за “ Дежурни виновници”, а го напиша и сценариото за “ Туристот”, “Невозможна мисија” и “ Волверин”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit