Топ 50 најдобри порно актерки – 6 дел.

30 јуни, 20111
0

25. Asa Akira

Asa Akira  e родена на 3 јануари 1986 година во Токијо, Јапонија, таа е позната јапонско-американска порно актерка и модел.
Помеѓу возраст од 6 до 12 години, таа живее во Јапонија, каде што посетува американските училишта. Од 2006 до 2007 година го води радио шоуто Bubba the Love Sponge, но исто така била позната како “Show Whore.”
Нејзината прва сцена во порно филм била со Travis Knight за продукцијата Gina Lynn Productions,  Каде снима доста лезбо сцени со сопственичката на продукцијата, Gina Lynn. Akira имала неколку номинации за награди за улогата во филмот Pure на режисерот David Aaron Clark.

Награди:

2008 Rog Awards (Critic) – Starlet of Year

2011 AVN Award – Best All-Girl Three-Way Sex Scene – Buttwoman vs. Slutwoman

2011 AVN Award – Best Anal Sex Scene – Asa Akira Is Insatiable

2011 AVN Award – Best Double Penetration Sex Scene – Asa Akira Is Insatiable

2011 AVN Award – Best Three-Way Sex Scene (G/B/B) – Asa Akira is Insatiable

2011 AVN Award – The Fan Awards – Favorite Movie – Asa Akira is Insatiable

 

 

24. Kayden Kross

Kayden Kross е родена на 15 септември 1985 година, таа е позната американска порно актерка, модел и голем лобист на порно индустријата.
Kross е родена и израсната во Сакраменто, Калифорнија. На свои 18 години почнала да се занимава со стриптиз кај Rick’s Showgirls во Ранчо Кордова, Калифорнија и сетоа тоа само за да заработи екстра пари за да си купи Пони коњче. Подоцна веќе била ангажирана и како модел за порно списанија.
Во ноември 2006 година Kross го потпишала својот ексклузивен договор со Vivid Video, но не била задоволна од ангажманите на таа компанија и по истекување на договорот со Vivid Video таа станува слободен агент, но за кратко време повторно потпишува договор но сега за продукцијата Adam & Eve.

Во јануари 2010 Kross потпишува ексклузивен договор со продукцијата Digital Playground. Нејзиниот прв филм за Digital Playground бил The Smiths кој за кратко време станал бестселер. Подоцна ја добила и главната улога во филмот Body Heat за кој освоила две награди.
Kross исто така пишува колумни за списанија како што се Complex magazine, Xbiz magazine, но и за порталот xcritic.com.

Награди:

 • 2007 Adultcon Top 20 Adult Actresses
 • 2009 Hot d’Or – Best American Starlet
 • 2010 Venus Awards – Best Actress International
 • 2010 Erotixxx Award – Best US Actress
 • 2010 Nightmoves Awards – Best Female Performer : Fan’s Choice
 • 2011 AVN Award – Best All-Girl Group Sex Scene – Body Heat
 • 2011 AVN Award (The Fan Awards) – Wildest Sex Scene – Body Heat
 • 2011 XBIZ Award – Acting Performance of the Year, Female – Body Heat

 

 

23. Jenna Presley

Jenna Presley  е родена на 1 Април, 1987 година во Беркли Хајтс, Њу Џерси. Со снимање на порно филмови започнала во 2005 година. До сега има снимено 148 порно сцени, но ниедна со анален секс.
Во 2006 година, се пријавила во реалното шоу Jenna’s American Sex Star каде го освоила второто место после азиската порно актерка Roxy Jezel.
Во октомври 2007 година, изјавила дека повеќе нема да снима сцени со мажи, но веќе во 2008 година, таа се предомислила и повторно почнала да снима со мажи.
Во 2010 година таа била прогласена од страна на магазинот Maxim како едена од 12 најдобри женски порно ѕвезди.

Награди:

2006 Nightmoves Award – Fan Choice for Best New Starlet

2006 XRCO Award nominee for Cream Dream

2007 AVN Award nominee for Best New Starlet

2010 AVN Award nominee – Best Solo Sex Scene – Self Service

 

 

22. Dylan Ryder

Dylan Ryder е родена на 23 Февруари 1981 година во Фресно, Калифорнија, САД. Кога наполнила 18 години таа се преселила во централното крајбрежје каде работала како медицинска сестра. Но сепак на 22 години одлучила да се испроба во порно индустријата. Прво снимила  сесија за магазинот Penthouse, а потоа и за неколку познати порно списанија. Првата сцена ја има снимено во  Reality Kings. Подоцна одлучила да направи пауза од порно индустријата и се преселила во Аризона. Но тоа било за кратко време, таа повторно се вратила во Калифорнија и продолжила со снимање на порно филмови.

Награди:

2011 AVN Award nominee – Unsung starlet of the year

 

21. Sophie Dee

Sophie Dee e родена на 17 Јануари 1984 година, таа е позната велшка хардкор и порно актерка.

Школувањето го започнала во родниот Велс, но подоцна за кратко време се преселила во Англија, но повторно се вратила во Велс каде и го завршила средното училиште.

Во 2005 година влегла во филмската порно индустрија, и оттогаш се има појавено во скоро 300 филмови.
По школувањето таа менувала многу работни местана, работела како келнерка во кафулиња, продажба на производи од врата до врата итн. Таа подоцна станува стриптизета но и добила понуда да работи како модел за Британскиот версник The Daily Sport. Во јануари 2005 година се преселила Калифорнија каде и започнала нејзината порно кариера. Sophie  се има појавено во приближно 300 порно филмови.
Во март 2009 година Sophie направила зголемување на своите гради, таа е во брак со порно актерот Lee Bang.

Награди:

2008 Urban Spice Awards nominee – Best Interracial Star

2009 AVN Award nominee – Best All-Girl Group Sex Scene – Squirt Gangbang 3

2009 AVN Award nominee – Unsung Starlet Of The Year

2009 AVN Award nominee – Web Starlet Of The Year – ClubSophieDee.com

2010 AVN Award nominee – Best All-Girl Three-Way Sex Scene – Storm Squirters 6

2010 AVN Award nominee – Web Starlet of the Year

2011 AVN Award nominee – Best Porn Star Website – ClubSophieDee.com

2011 AVN Award nominee – Unsung Starlet of the Year

One comment

 • zdravko koseski

  9 јануари, 2012 at 10:11

  zgodni se nema sto

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/