Топ 50 најдобри порно актерки – 7 дел.

5 јули, 20111
0

20. Sara Jay

Sara Jay роденa на 14 Ноември 1977 година во Синсинати, САД. Таа е американска порно актерка и модел.

По матурирањето, Sara Jay почнува да учи психологија на Универзитетот во Синсинати за да може да ги плати трошоците за колеџ. Паралелно со колеџот за да ги задоволи своите финансии почнала да игра и во стриптиз бар, но на еден од нејзините перформанси сериозно ја повредува главата, што ја приморало да прекине со стриптизот и да продолжи со студиите на Универзитетот.
По несреќата, покрај студиите Сара почнала да се интересира и за порно индустријата, и веќе во 2001 година таа сериозно навлегува во таа професија, подоцна се сели во Лас Вегас и започнува со снимање на порно филмови.
Денес таа е порно ѕвезда и најмногу е препознатлива по нејзиниот голем задник и гради. Sara досега има снимено приближно 90 порно филмови, но се појавува и во 30-тина портали за возрасни.
Во 2004 година го промовира својот веб-сајт кој денес е еден од најпосетените порно сајтови во САД.

 

Награди:

2009: Urban X Award “Best Interracial star”.

 

 

19. Mason Moore

Mason Moore е родена на 1 февруари 1985 година во Гранада Хилс, САД.  Таа е позната  американска порно актерка.

Mason имала преголеми афинитети кон сексот и затоа одлучила да и се приклучи на порно индустријата во 2005 година под името Miss Ryder, каде снимала сцени само со девојки. За кратко време се откажала од снимањето порно филмови и продолжила со студиите, но повремено играла и во стриптиз клубови во Калифорнија. Во 2008 година повторно и се враќа на порно индустријата но сега под името Mason Moore, и оттогаш има снимено многу филмови и разни сцени  за познати продуцентски куќи како Bangbros, Reality Kings, Brazzers, и други.
Mason  исто така има позирано и за еротскиот магазин Penthouse.

 

Награди:

The 2011 AVN Awards Nominees Unsung Sarlet of the year

 

 

18. Rachel Starr

Rachel Starr е родена на 26.11. 1983 во Бурлесон, Тексас, САД. Таа е американска порно актерка.

Во 2006 година се приклучила на порно индустријата на свои 23 години. Првата година Rachel Starr немала некој посебен успех, успеала да сними само еден филм под името Blowjob Ninjas 4.  Но, веќе во 2007 година кариерата на Rachel рапидно расте со тоа што успеала да сними повеќе од 50- тина порно филмови, а тоа придонело бројот на нејзините фанови се повеќе да се зголемува. Rachel Starr е една од тие актерки на кои не им смета во каква улога ќе се најде во филмот, снимала сцени од анален секс, лезбејски сцени, а со тоа успеала да ги придобие наголемите имиња во порно индустријата како Evil Angel, Jules Jordan Video, Naughty American и Brazzers.
И покрај тоа што сè уште нема освоено престижна награда во порно индустријата, таа имала можност да работи со големи имиња во порно индустријата како Lela Star, Tory Lane, Claire Dames и Lexi Belle.

 

 

17. Sienna West

Sienna West е родена на 6 ноември 1977 во Плантејшн, Флорида, САД. Таа е позната американска порно актерка.

Sienna  првото деби во порно индустријата го имала во 2007 година на 30 годишна возраст. Таа е позната по своите огромни гради, последните имплантанти ги направила во 2010 година. Како резултат на тоа, нејзините сцени се воглавно врз основа на нејзините бујни гради, и припаѓа во групата зрели  фетиш жени, кои уживаат во сексот, особено со помладите мажи.
Исто така е позната по снимање на најмоќните сцени во порно индустријата како анален секс, задник-уста, и други хардкор сцени.
Покрај порно филмови и сцени, таа има позирано и снимано и за порно сајтови. Познати имиња од порно индустријата со кој таа соработувала се: Adrianna Nicole, Cheyne Collins, Brianna Beach, Brooke Haven, Rachel Roxxx, Ginger Blaze, Cassandra Cruz и Shyla Stylez.

 

Награди:

2008 – AVN Awards – Milf/Cougar of the Year

2008 – CAVR Awards – Milf of the Year

2007 – Adam Film World Awards – Milf of the Year

 

 

16. Rachel Roxxx

Rachel Roxxx е родена на 2 март 1983 во Сан Антонио, Тексас, САД. Таа е позната американска порно актерка.
Rachel Roxxx пред да влезе во порно индустријата работела во ланецот ресторани Hooters . Нејзин близок пријател од Хјустон ја убедил да се испроба во порно индустријата, и за кратко време  Rachel Roxxx  се сели во Лос Анџелес каде и започнува нејзината кариера. Според кажувањето на Rachel нејзината прва сцена била за Shane’s World College Amateur Tour во Тексас.
Во 2007 година, таа била и една од ко-сопствениците на продавница за долна облека заедно со Nick Manning, но сопствениците на дуќанот и околните станари набргу ги иселиле бидејќи не им се допаѓале нивните професии надвор од модната индустрија.

 

Награди:

2009 AVN Award nominee for Best All-Girl Group Sex Scene – Bad News Bitches 3 with Penny Flame & Lexi Belle

2011 AVN Award nominee for Unsung Starlet of the Year

2011 AVN Award nominee for Best Group Sex Scene – Bonny & Clide

2011 AVN Award nominee for Best POV Sex Scene – The Virtual Reality Stimulator 3D

 

 

 

 

 

One comment

  • Gavran

    5 јули, 2011 at 13:28

    E sto akrepi najdovte na coek da mu se odjebe

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/