Гробар украл гитара од мртовец!

30 ноември, 2011
120600

Еден гробар од Милвоки може да биде осуден на казна затвор од 10 години, поради кражба на електрична гитара од мртовечки ковчег.

Гитарата „Fender Telekaster” била положена до телото на гитаристот Реналд Џ, кој сакал да биде закопан со својата гитара. Но, гитарата исчезнала и утре дента била пронајдена во домот на осомничениот, соопштила полицијата.

„Морав да ја имам таа гитара, премногу беше скапа за да биде во гроб“, изјавил гробарот.

 

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi