Трогателно спасување на кучиња од кое ќе заплачете! :(

30 ноември, 2011
k

Неколку кучиња од расата Бигл прв пат излегоа од своите кафези, стапнаа на трева и ја погледнаа светлината  на денот.

Овие кучиња кои биле користени за лабoраториски истражувања, беа несигурни и уплашени. Инаку оваа раса често се користи во лабораториите за тестирање на производи.

Челновите на спасувачката орагнизација успеале да спасат 72 кучиња од оваа раса.

Откако се опоравиле кучињата сите биле дадени на посвојување.

Погледнете како изгледаше овој трогателен момент на ослободување на кучињата:

httpv://www.youtube.com/watch?v=zLZMxRP_F5w

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi