ВИДЕО: Нападнат францускиот претседател Саркози

30 јуни, 2011
France's President Sarkozy listens to Spain's Prime Minister Rodriguez Zapatero delivering a speech following a bilateral meeting at the Elysee Palace

Непознат човек го нападнал францускиот претседател Никола Саркози, но телохранителите на шефот на државата веднаш го совладале, по што бил приведен.
За време на ракувањето со граѓаните на градот Бракс, јужна Франција, човекот го фатил Саркози за рамото и се обидел да го турне во толпата луѓе.
Саркози кој во градот присуствувал на собир на градоначалници, бил видно вознемирен поради инцидентот.

httpv://www.youtube.com/watch?v=t2co6RwmsN8&feature=player_embedded

Саркози, кој ќе се кандидира повторно на изборите кои треба да се одржат за десет месеци, веќе неколку пати учествувал во вербални расправии за време на својот мандат, а најмногу ќе остане запаметен по навредата која ја упати на еден човек: “Бегај, губитнику“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi