ВИДЕО: „Летечка чинија” засени натпревар

3 ноември, 20110
8888888888

Дури и обожавателите на американскиот фудбал во Сент Луис, признаа дека поимпресивни и од самиот натпревар, била летечката чинија која поминала во близина на катедралата.

Иако со голо око објектот изгледал како блесок на светло во вечерно небо, анализите на снимката покажуваат дека сепак се работи за нешто многу поинтересно.

Освен што објектот има облик на диск, интересни се и правците во кои се движи, односно начинот на кој се „пресметува” со гравитацијата. Многумина веднаш ја отфрлија можноста дека се работи за човечко летало, заради брзината и аголот со кој се спушта.

Благодарејќи на камерите на NBC, така е забележана уште една средба со неверојатната технологија. Необичното летало погледајте го овде:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş