ВИДЕО: Медведев “за влакно“ ќе прегазел толпа луѓе

29 јуни, 20110
Untitled

Рускиот претседател Дмитри Медведев со својот џип случајно “собрал“ неколку луѓе од толпата при посетата на Казан, Русија.

За среќа никој не бил повреден, бидејќи луѓето од обезбедувањето реагирале навреме и успеале успешно да го сопрат автомобилот.

Медведев бил во посета на Казан по повод националниот празник Сабантуи, празник кој го означува крајот на пролетната
работа во полињата.

http://www.youtube.com/watch?v=mhReMfwDU8M&feature=player_embedded

Извор: Нетпресс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi