Високата мода на Диор во новата книга „Dior Couture”

9 ноември, 20110
1

Во 1947 година Диор ја создава својата прва колекција со која налага една нова женска силуета, која останува синоним на женственоста до денес.

Одтогаш високата мода на Диор постојано потсетува на своите почетоци – симбол на елеганција и финеса во светот на модата. Моделите кои ги презентираат прекрасните креации на Диор се Жизел Бундхен, Карли Клос, Саша Пиварова и незаменливата муза на дизајнерската куќа, актерката Шарлиз Терон.

„Dior Couture” е книгата во која се собрани повеќе од 100 неверојатни креации на Диор создавани низ целата ера на Dior Haute Couture. Книгата излегува на пазарот наскоро и ќе се продава за 82 евра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş