Акционите видео игри за подобра ментална способност

31 јануари, 2011
videogameslarge

Научниците при едно истражување, откриле дека акционите видео игри помагаат при донесување на големи животни одлуки. Додека играме акциони видео игри, тие од нас бараат да донесеме брзи одлуки. Токму овој тренинг влиојае на менталната способност, и во озбилните животни ситуации. Со таа цел направен е експеримент во кој имале учество луѓе кои играат и луѓе кои не играат видео игри. Тие имале за задача да одговараат на прашања, и при тоа оние кои играат видео игри многу побрзо одговарале и при тоа давале точни одговори. Но, менталната способност и моќта на брзо одлучување се постигнува со тренинг од секојдневно играње акциони видео игри, не и со игри кои не се од овој карактер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi