Секој ден нова награда

30 јуни, 2011
6a00d8341c4df253ef0105367ced6e970c-800wi

Англичанката Лиз Денајл е добитничка на огромен број награди во игрите на среќа, а од октомври минатата година скоро и да нема ден да помине, а таа да не освои нешто.

Педесет годишната жена од пред 8 месеци, секој ден освојува по некоја награда, пред се благодарение на игрите на среќа на интернет, купони од купување, крстозбори итн. Досега има добиено неколку телевизори, телефони, ајподи, и други ситни награди, како и 19 илјади евра во еден тв квиз.

Веројатно најсреќниот добитник во целиот свет, за жал боледува од еден вид мускулна болест, а кога нејзината состојба се влошила таа била принудена да започне да се служи со инвалидска количка.

“Откако ја изгубив работата, започнав да играм наградни игри. Неможам ни сама да поверувам дека имам толкава среќа што секој ден освојувам некоја награда. Можеби тоа е карма, надомест за мојата болест“, изјавила Лиз.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi