Свештенички акробации за крај на кралската венчавка

30 април, 2011
Свештенички акробации за крај на кралската венчавка

По неколку месеци големи припреми, планирања за кралската венчавка заврши. Младенците го кажаа судбоносното “да“, а по завршувањето на церемонијата многумина воздовнаа и чуствуваа големо олеснување дека се поминало во најдобар ред, па дури и свештениците.

Еден свештеник одлучи на необичен начин да си го прослави крајот на успешната венчавка, изведувајќи акробации на црвениот тепих. Бен Шуард, откако повеќето гости ја напуштија Вестминистерската опатија, на свој начин го прослави завршувањето на венчавката. Веројатно не свесен за надзорните камери тој ги покажа акробатските способности.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi