Тортата за кралската венчавка на осум спрата со 900 ситни декорации

30 април, 2011
cake_royal

Тортата за кралската венчавка ја правела Fiona Cairn и таа навистина се потрудила тортата да изгледа прекрасно. За декорацијата на Fiona и биле потребни цели 5 недели.

За декорацијата таа употребила 900 ситни украси. Како дел од декорацијата имало и неколку слатки цветови кои имаат различно значење. Така на пример розата симболизира среќа, лилјанот нежност, а бршленот симболизира слога во бракот.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris