Во Задар пронајден саркофаг од девети век

31 мај, 2011
sarkofag-310511vladimirivanovcropix

Археолозите на плоштадот Петар Зораниќ во Задар пронашле саркофаг со натпис од 9 век во кој се откриени коските од задарскиот свештеник Гргур, роднина на светиот Донат. Во гробницата која е откриена во текот на работењето на плоштадот, пронајдени се коски уште на три лица, за кои археолозите ќе објават повеќе информации по ДНК анализите, објави хрватскиот Index.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi