Новак Ѓоковиќ се жени!

31 мај, 2011
0

Новак Ѓоковиќ се жени! Најдобриот тенисер на светот се верил со својата девојка Јелена, целиот чин се случил во Кан каде тие пред извесно време заедно престојувале.
Ноле очигледно одлучил да го следи примерот на Роже Федерер, кој се венча со својата долгогодишна девојка Мирка Вавринец.
Роже откако се ожени ја подобри менталната стабилност која е многу важна во тенисот, но исто така ја подобри и својата игра, планирам и јас да тргнам по тој пат, изјавил Ѓоковиќ.

И покрај тоа што со години го поврзуваат со многу убави жени ширум светот, тој јасно стави на знаење дека неговото срце припаѓа на Јелена.

“Јас не се забавувам со Новак за да се почувствувам силна, како што некои мислат. Јас се забавувам со него затоа што го сакам, изјавила Јелена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi