Жељко Митровиќ ќе мора да „искешира“ 2 милиони за казна!!!

24 август, 20110
zeljki mitrovik pink

Ако си алчен, ќе бидеш казнет! Судот за прекршоци вчера пресуди во корист на Републичката радиодифузна агенција на Србија, па телевизијата „Пинк“ ќе мора да исплати 2 милиони динари казна, додека нејзиниот сопственик Жељко Митровиќ е казнет со 140.000 динари.

Казните следуваат откако во 2010 година против Митровиќ и телевизија „Пинк“ биле поднесени повеќе од 8000 пријави за надминување на дозволеното време за емитување на економско – пропагандна програма т.е реклами.

Казната изгледа не го научи на памет Митровиќ, кој и понатаму значително го надминува времето предвидено за ЕПП. Замислете, некои блокови реклами траат и по повеќе од 15 минути. Навистина е срамота, од толку многу реклами, забораваш што си гледал! Му препорачуваме да внимава, за да не му ја затворат телевизијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit