24 февруари, 2020

Радио

Нутриционистите советуваат да се јаде свежо полу-масно сирење секојдневно, бидејќи тоа е одлично за оние кои се грижат за своето тело или се на диета.

Оваа храна е идеален избор за секој оброк, особено за појадок или вечера. Свежото сирење е поздараво од јогуртот затоа што содржи три пати повеќе белковини, што е важно за оние кои држат диета бидејќи дава долготрајно чувство на ситост. Свежото сирење содржи многу помалку калории од путерот, кашкавалот, кои се полни со калории.

 

Остави коментар

Почетна // живот // Исхрана // Свежото сирење како сојузник за витко тело
Горе