10 интересни факти околу сексот

31 август, 2011
seks

Дали сте знаеле дека една четвртина од жените се заљбуваат за парите?!

За некои работи скоро никогаш не размислуваме, но кога вака ќе запреме и ќе погледнеме како стојат работите, можеме само да се чудиме што сè не шета по земјава или пак, само да се насмевнеме.

Сигурно не сте знаеле некои од следниве факти:

  1. 25% од жените мислат дека парите ги прават мажите попривлечни.
  2. Размерот меѓу посетеноста на обичните и порно порталите е 1:5.
  3. Машката брада расте побрзо кога се во исчекување на сексуален однос.
  4. Итифалофобија е страв од дигнат пенис. Личноста толку се плаши што не може ни да размислува за ерекција, а не пак, да го види тоа или да го постигне.
  5. Формикофилија е фетиш на луѓе кои сакаат на или во гениталиите да ставаат мали животинки како мрави, бубамари и слични инсекти.
  6. Во Индија е поефтино да имаш сексуален однос со проститутка отколку да купиш кондом.
  7. Во просек, луѓето во љубење поминуваат само две недели од животот.
  8. Најмладите родители имале 8 и 9 години, во 1910 година во Кина.
  9. Во светот, секојдневно се случуваат околу 120 милиони сексуални односи.
  10. 85% од мажите кои умреле од срцев удар насред сексуален однос, ја мамеле жена си во тој кобен момент.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi