Откријте зошто изневеруваат мажите?

30 ноември, 2011
neverstvo1

Колку и да не ни се допаѓа овој факт, статистиката вели дека секој втор маж изневерува. Но знаејќи дека зад секој проблем стои причина, вистината е, дека зад секоја машка изневера донекаде вина има и неговата партнерка. Ќе ви ги изложиме најчестите причини, поради кои мажите бегаат од семејното гнездо…

Мажите сакаат гледајќи! Не дека тие не се интересираат за образованието, чувството за хумор или од професијата на една жена, но на прво место тие го поставуваат физичкиот изглед. Ако неговата партерка  престане да внимава за тоа како изгледа, мажот бара забава за очите кај друга жена.

Монотонијата убива! За ова сме пишувале навистина многу пати, но еве ќе повториме уште еднаш, бидејќи е важно, дека мажите сакаат разнообразие и тоа најчесто го откриваат надвор од постојаната врска.

Караниците исто толку како предходните причини ја убиваат страстта! Постојаните капризи, скандали, намрштени лица и постојаното негодување и незадоволство не се мили на никој, било тоа маж или жена.

За крај ќе ве разочараме со фактот дека постојат и такви мажи кои се причина сами по себе. Тие дури и да се обидуваат да ја избегнат изневерата едноставно не можат, зошто нагонот е посилен од нив.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi